Sociālo darbinieku dienas pasākums koledžā, 17.11.2015.

Ik gadu, novembra mēneša otrajā otrdienā, tiek atzīmēta Sociālo darbinieku diena un 2011. gada novembrī Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžā tika aizsākta tradīcija – atzīmēt šo dienu arī koledžā, piedāvājot Sociālās aprūpes katedras studiju programmu “Sociālā aprūpe” un “Sociālā rehabilitācija” pirmā un otrā kursa studentiem tikties ar šo programmu absolventiem, kuri strādā sociālā darba jomā.

Arī šogad Latvijas 97. dzimšanas dienas priekšvakarā koledžā notika tikšanās ar absolventiem. “Sociālās rehabilitācijas” studiju programmas pirmā kursa studentiem bija iespēja tikties ar 2014. gada absolventi Martu Možeiko un 2013. gada absolventi Ilonu Ceicāni.

Marta tagad ikdienā strādā Atbalsta centrā bērniem un ģimenēm "Sirdsgaisma" par sociālo darbinieci. Viņas sirds darbs un aicinājums ir strādāt ar zirgiem, tādejādi palīdzot bērniem un pieaugušajiem ar funkcionāliem traucējumiem, kā arī cilvēkiem, kuri cieš no emocionālas pārslodzes.

Ilona strādā Rezidencē senioriem ar medicīnisko aprūpi “Dzintara melodija” par sociālo darbinieci, pildot arī sociālā rehabilitētāja funkcijas. Ilona savā prezentācijā un stāstījumā, sniedza pieredzi darbā ar cilvēkiem, kuriem ir demence. Ilona studentiem un pasniedzējiem piedāvāja izpausties radoši – no vienkāršiem materiāliem veidojot zeķu lelles.

Ina Ozola,
Latvijas Universitātes