3. decembris – Starptautiskā diena cilvēkiem ar invaliditāti

Ceturtdien, 9. decembrī, Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas (LU PSK) Sociālās aprūpes katedras studējošajiem tika organizēta tiešsaistes vieslekcija, kas tika veltīta Starptautiskajai dienai cilvēkiem ar invaliditāti.

Apvienoto Nāciju Organizācijas Speciālās plenārsēdes laikā 1992. gada oktobrī tika pieņemta rezolūcija, kas pasludināja katra gada 3. decembri par Starptautisko personu ar invaliditāti dienu. Pirms 15 gadiem tika pieņemta ANO Konvencija par personu ar invaliditāti tiesībām. Uz cilvēktiesībām balstīta pieeja invaliditātei kļuvusi par atskaites punktu visā pasaulē. Latvija pievienojās Konvencijai pirms 11 gadiem.

Arī LU PSK Sociālās aprūpes katedra ik studiju gadu saviem studentiem organizē aktivitātes, lai pievērstu studējošo uzmanību aktualitātei par cilvēku ar invaliditāti dzīves kvalitāti saistītiem jautājumiem. Šī gada diskusijas tēma tika veltīta personu ar invaliditāti tiesībām, ētikas jautājumiem un vides pieejamību. Vieslekciju koledžas studējošajiem vadīja Invalīdu un viņu draugu apvienības "Apeirons" vides eksperts Jurģis Briedis un valdes locekle Ņina Meņģele.

Sociālās aprūpes katedra pateicas lieliskajiem lektoriem – ekspertiem par atsaucību un vērtīgo informāciju, ko studenti varēja saņemt par vides pieejamību, tā veidojot izpratni par šo svarīgo jautājumu.

Novēlam, lai Invalīdu un viņu draugu apvienībai "Apeirons" arī turpmāk izdodas realizēt savus projektus sabiedrības interesēs!

LU PSK Sociālās aprūpes katedras vadītāja
Ina Vīksniņa