Iepazīsti profesiju nr.2. - Ārstniecības persona, masieris

Iepazīsti profesiju! #2 Ārstniecības persona - Masieris

Kāpēc vērts apmeklēt masāžu senioru vecumā, un kā masieris var palīdzēt atgriezt dzīvesprieku?

Nav noslēpums, ka cilvēka organisms ar gadiem tiek pakļauts būtiskām izmaiņām – sāk pavājināties kaulu un muskuļu sistēma, locītavas zaudē elastību, mazinās enerģija, mainās šķidruma regulācijas spēja, āda kļūst plānāka un sausāka, pavājinās redze utt. Visspilgtāk šīs un citas fizioloģiskās pārmaiņas ir jūtamas tieši senioru vecumā, kā rezultātā tiek ierobežotas fiziskās aktivitātes, kas savukārt atstāj būtisku ietekmi uz veselības stāvokli un dzīves kvalitāti. Arī starp senioriem ir kāds, kas ir pārliecināts, ka viņu vecumā aktivitātes nav vēlamas vai nav iespējamas, arī sabiedrībā par cienījama vecuma cilvēkiem valda dažādi aplami uzskati. Tomēr novecošana nebūt nenozīmē, ka dzīve ir apstājusies, un ka vairs nav jārūpējas par savu emocionālo un fizisko pašsajūtu. Tāpat kā jaunībā un pieaugot, arī seniora gados ir patiešām vērts izdarīt ko labu savam ķermenim un dvēselei. Šajā sakarā var palīdzēt tāds speciālists kā masieris, kas ar patiesām rūpēm un nedalītu uzmanību – ar ārstnieciskās masāžas palīdzību – liks sajusties labi gan fiziski, gan emocionāli.

Masieris – ne tikai ārstniecības persona...

Novērojumi liecina, ka diemžēl masāžai senioru vecumā tiek veltīts maz uzmanības, un pārsvarā masieris ir speciālists, kura apmeklēšana daudziem asociējas, piemēram, ar biroju darbiniekiem vai sportistiem. Tiesa, ar masāžas palīdzību mēs ikviens varam uzlabot savu fizisko un emocionālo veselību. Tomēr, ņemot vērā vecuma pārmaiņas un tendenci ierobežot fiziskās aktivitātes vai pat pilnībā tās pārtraukt – psiholoģisku vai fizisku cēloņu dēļ –, senioriem masāža ieteicama jo īpaši. Tā kalpo kā efektīvs pasīvās fizkultūras veids, kas palīdz apgādāt organisma šūnas un audus ar skābekli, uzlabo asinsriti, veicina smadzeņu darbību, noņem muskuļu saspringumu, samazina sāpes un diskomfortu locītavās, kā arī ļauj mazināt negatīvās emocijas un sajūtas, ko rada dažādi veselības traucējumi. Tomēr šoreiz svarīgāk šķiet izcelt tieši emocionālo ieguvumu, ko senioram var dāvāt tāds profesionālis kā masieris.

Jāsaprot, ka bez novecošanas radītām fizioloģiskajām izmaiņām, cilvēki cienījamā vecumā bieži arī emocionāli jūtas vientuļi un neapmierināti, viņiem nereti šķiet, ka kļuvuši par apgrūtinājumu apkārtējiem. Tieši tāpēc arī no garīgās puses vecākiem cilvēkiem ir nepieciešams kāds stimuls. Bet masieris ir viena no tām personām, kam jāspēj atrast pareizu psiholoģisko pieeju katram. Kā ārstniecības persona masieris ir spējīgs sniegt kā fizisko, tā psiholoģisko labsajūtu, tādējādi atgriežot cilvēkam dzīvesprieku, dāvājot stabilitātes sajūtu, pozitīvu domāšanu un motivāciju baudīt dzīvi. Masieris vecāka gadagājuma cilvēkiem var kļūt par draugu, sniedzot senioriem tik ļoti trūkstošo tuvības, mīļuma un rūpju sajūtu. Tāpat masieris var dāvāt komunikāciju, ko seniori nereti nesaņem, pat dzīvojot ģimenē, un sajūtu, ka viņi ir gaidīti. Tādējādi apvienojumā ar relaksējošiem, glāstošiem pieskārieniem, aromātiskām eļļām un patīkamu mūziku, seniori masāžas seansa laikā var gūt iekšēju mieru un harmoniju.

Patīkamās sajūtas masāžas laikā un pēc tās rada virkni pozitīvu emociju, kas savukārt veicina laimes hormonu izdalīšanos. Un – ja cilvēks jūtas laimīgs, viņš arī uz pasauli skatīsies pozitīvāk. Lolojiet sevi un baudiet pilnvērtīgu dzīvi!

…bet atcerieties!

Lai masāža sniegtu tikai pozitīvu iedarbību, ļoti būtiski ir tas, kāds masieris tiek apmeklēts! Liela nozīme ir ne tikai tam, cik komfortabli jūtaties, apmeklējot konkrēto speciālistu, bet arī viņa profesionālajam sagatavotības līmenim. Tādēļ izturaties atbildīgi pret savu veselību un vienmēr noskaidrojiet pirms procedūras, vai pakalpojuma sniedzējam ir masiera sertifikāts!

Latvijā profesionālus speciālistus – masierus, sagatavo Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledža studiju programmā “Ārstnieciskā masāža”. Programma sniedz daudzpusīgas profesionālās un praktiskās zināšanas, kas nepieciešamas kvalifikācijas“Masieris” iegūšanai. Studiju lakā tiek apgūti tādi kursi kā “Anatomija”, “Pacienta izmeklēšana un novērtēšana”, “Klasiskā masāža”, “Masāža dažādu patoloģiju gadījumā”, “Medicīniskā rehabilitācija un fizioterapijas pamati”, “Biofizika”, “Vispārējā psiholoģija un saskarsme”, kā arī daudzi citi studiju kursi, kas ļauj absolventiem kļūt par patiesi kvalificētiem meistariem.

Studiju programmas “Ārstnieciskā masāža” (kvalifikācija – Masieris) lielākie ieguvumi ir iespēja kļūt par ārstniecisku personu, kas ir tiesīga atbilstoši iegūtajai profesijai strādāt dažādās veselības aprūpes un rehabilitācijas iestādēs, kā arī uzsākt savu uzņēmējdarbību. Kvalifikācija “Masieris” – sniedz iespēju nepārtraukti pilnveidot savas profesionālās prasmes un zināšanas, nenovērtējamu pieredzi un pašizaugsmi.

Uzzini vairāk par studiju programmu ”Ārstnieciskā masāža”: http://ejuz.lv/arstnieciskamasaza

0
Feed