Koledža piedāvā apgūt darba tirgū pieprasītas profesijas veselības aprūpes un sociālās labklājības jomā akreditētās 1. līmeņa profesionālās augstākās izglītības deviņās studiju programmās.

Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledža ir vienīgā Latvijā, kura piedāvā apgūt Medicīnas tehnoloģiju katedrā realizētās studiju programmas – “Biomedicīnas laborants”, “Radiologa asistents” un “Podoloģija”.

Nāc ciemos uz koledžu – uzzini vairāk par studiju programmām un specialitātēm, apskati auditorijas, laboratorijas un praktisko nodarbību kabinetus, iepazīsties ar studentiem un docētājiem!

Vienlaikus ar pamatstudijām koledža īsteno profesionālās pilnveides izglītības programmas un tālākizglītības programmas veselības un sociālās aprūpes speciālistu kvalifikācijas uzturēšanai.

 • 11.03.2018
  Norisināsies konference “Veselība. Labsajūta. Prakse.”

  Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledža (LU PSK) 2018. gada 19. aprīlī ar mērķi veicināt sadarbību starp studentiem, akadēmisko personālu, skaistumkopšanas speciālistiem un veselības aprūpes nozares pārstāvjiem jau otro reizi organizēs starptautiski zinātnisko konferenci “VESELĪBA. LABSAJŪTA. PRAKSE”.


  Konferences norise tiek plānota divās daļās. Dienas pirmajā pusē, rosinot uz diskusiju par nozarēs aktuālām tēmām, ar veikto pētījumu rezultātu prezentācijām un nozaru aktualitātēm uzstāsies skaistumkopšanas nozares profesionāļi, medicīnas un kosmetoloģijas koledžu docētāji un studējošie. Konferences otrā daļa tiks organizēta kā praktisku meistarklašu cikls.

  IELŪGUMS (.PDF)

  Norises vieta un laiks: 2018. gada 19. aprīlis no plkst. 9.30 līdz 17.00, LU PSK – Vidus prospekts 38, Jūrmala.

  Konferences mērķauditorija: LU PSK studiju programmu „Estētiskā kosmetoloģija” un „Ārstnieciskā masāžā” studējošie un docētāji, pārstāvji no LU PSK Latvijas un ārvalstu partneraugstskolām, skaistumkopšanas nozares un veselības aprūpes profesionāļi.

  Interesenti tiek aicināti:
  • piedalīties konferencē kā klausītāji;
  • piedalīties ar referātu, ar/ bez tēzēm;
  • piedalīties ar stenda ziņojumu, ar/bez tēzēm;
  • iesniegt tikai tēzes.

  Reģistrācija: līdz 23.03.2018.
  Sūtot pieteikumu uz e-pastu: dagnija.gulbe@gmail.com
  Pieteikuma veidlapa (.DOC)

  PAR DALĪBU KONFERENCĒ TIKS IZSNIEGTI SERTIFIKĀTI (8 TIP).


  Kontaktpersona par visiem ar konferenci saistītiem jautājumiem:
  Dagnija GULBE,
  Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas
  direktores vietniece pētniecības jautājumos
  E-pasts: dagnija.gulbe@gmail.com

  Uz tikšanos konferencē!

  Lasīt vairāk
 • 11.03.2018
  Kursi praktizējošiem Radiologa asistentiem, 07.04.2018.

  PILNVEIDES KURSS

  "Radiācijas drošība un kvalitātes nodrošinājums strādājot ar jonizējošā starojuma avotiem”

  Mērķis: programma paredzēta praktizējošiem Radiologa asistentiem „Radiācijas drošība un kvalitātes nodrošinājums strādājot ar jonizējošā starojuma avotiem”. Radiologa asistentu pilnveides nodrošināšana sertifikācijas un resertifikācijas prasību izpildei.

  Programma „Radioloģijas drošība un kvalitātes nodrošinājums strādājot ar jonizējošā starojuma avotiem medicīnā” ir saskaņota ar Valsts vides dienestu, Radiācijas drošības centru un LĀPPOS.

  Tālākizglītības punkti: 8.
  Norises laiks: 07.04.2018.
  Norises vieta: Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledža (1. korpuss, zāle, 1. stāvs), Vidus prospekts 38, Bulduri, Jūrmala.

  PROGRAMMA

  Interesenti var pieteikties, sūtot informāciju uz e-pastu:
  agnese.olina1@gmail.com (Agnese Oliņa, mob. 29565095).
  Nepieciešamā informācija:
  kursanta vārds uzvārds, personas kods, iestādes rekvizīti rēķina sagatavošanai, kontakttālrunis.

  Lasīt vairāk
 • 08.03.2018
  Nāc ciemos uz koledžu!

  Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas (LU PSK)

  ATVĒRTO DURVJU DIENAS 2017/2018 –
  2018. gada 15. un 22. martā no plkst. 10.00 līdz 15.00,
  Vidus prospektā 38, Bulduros, Jūrmalā.

  Nāc ciemos uz koledžu iejūties studenta lomā!
  Iegūsti kompetences un prasmes kādā no deviņām studiju programmām!

  Studiju programmās:
  “Māszinības” un “Ārstniecība” izmēģini atdzīvināt cietušo “Anniņu” un izmērīt asinsspiedienu!
  “Estētiskā kosmetoloģija” apgūsti iemaņas sejas kopšanas procedūrās mājas apstākļos!
  “Ārstnieciskā masāža” uzlabo pirkstu veiklību, izmēģinot roku masāžu!
  “Biomedicīnas laborants” iepazīsti sevi vairāk, saskati savas šūnas un baktērijas!
  “Radiologa asistents” atpazīsti skeletu rentgena attēlā!
  “Podoloģija” apgūsti pēdu higiēnas prasmes!
  ”Sociālā rehabilitācija” un “Sociālā aprūpe” iepazīsti tehnisko palīglīdzekļu pielietojumu un izmēģini, kā aiztaisīt pogas ar vienu roku!

  Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.
  Reģistrācija Atvērto durvju dienās (15.03. un 22.03.2018.) LU PSK 1. korpusa foajē (1. stāvā).
  Brauc ciemos ar vilcienu, pietura “Bulduri”!

  Vairāk par LU PSK studiju programmām UZZINI ŠEIT

  Uz tikšanos!

  Lasīt vairāk
 • 08.03.2018
  Informācija par atļauju saņemšanu pētījumu veikšanai

  Informācija 2. un 3. kursu studentiem!!!


  IESNIEGUMU IESNIEGŠANA LU PSK ĒTIKAS KOMISIJĀ
  KVALIFIKĀCIJAS DARBA PĒTĪJUMA INSTRUMENTA IZVĒRTĒŠANAI


  Iesniegumu un pētniecības instrumenta iesniegšana, LU PSK Ētikas komisijā kvalifikācijas darba pētījuma instrumenta izvērtēšanai, notiks līdz datumiem, kuri norādīti grafikā. Ja termiņi tiks nokavēti, LU PSK Ētikas komisija vairs nepieņems un neizskatīs iesniegumus, un neizsniegs atļaujas pētījuma instrumenta izmantošanai kvalifikācijas darba pētījuma veikšanai.

  ŅEM VĒRĀ!
  Atļauja (oriģināls dokuments), izmantot pētījuma instrumentu kvalifikācijas darba pētījuma veikšanai, jāuzrāda kvalifikācijas darba aizstāvēšanas sēdē pēc Koledžas valsts noslēguma pārbaudījumu komisijas pieprasījuma.

  Skatīt .PDF
  Informācija par LU PSK Ētikas komisiju

  Cieņā,
  LU PSK Ētikas komisija
  E-pasts: lupsk.etikas.komisija@gmail.com

  Lasīt vairāk
 • 08.03.2018
  Kvalifikācijas darbu nodošanas grafiks 2017/2018

  Informācija 2. un 3. kursu studentiem!!!


  Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas
  2017./ 2018. akadēmiskā gada
  KVALIFIKĀCIJAS DARBU NODOŠANAS GRAFIKS (.PDF).

  Lasīt vairāk
 • 05.03.2018
  Koledžā viesojas sadarbības partneri

  Piektdien, 2. martā, Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas (LU PSK) Sociālās aprūpes katedrā norisinājās diskusija par zinātniski pētnieciskā projekta “Darba vides riski sociālā darba speciālistiem sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās” ietvaros veikto datu analīzi un apkopotajiem rezultātiem, kuru 2017. gadā organizēja projekta realizācijas darba grupa – lektores, projekta vadītāja Ina Vīksniņa, pētnieces – Kristīne Vītoliņa un Līga Priede, studiju programmas “Sociālā rehabilitācija” 2. kursa studentes Klinta Muželovska, Katrīna Rimševica un Zanda Zālīte.


  Diskusijā tika aicināti piedalīties projektā iesaistīto sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūciju pārstāvji no Rīgas un dažādiem Latvijas reģioniem. Tikšanās laikā notika datu apkopojuma prezentācija un diskusija par darba vides riskiem sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās.

  Viens no projekta uzdevumiem bija iepazīstināt projektā iesaistītas institūcijas ar paveikto un organizēt diskusiju par iegūtajiem rezultātiem. Kopumā projektā tika iesaistītas 14 sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijas.

  Pēc diskusijas viesiem tika piedāvāts seminārs “Darbs ar agresīvu klientu”, kuru vadīja Marte Meo trenere, speciālais pedagogs Līga Kuršinska.

  Kopumā diskusija un seminārs norisinājās pozitīvā gaisotnē, sarunu laikā tika pārrunātas turpmākās sadarbības iespējas.

  Noslēgumā viesi tika aicināti ekskursijā, kurā tika iepazīstināti iepazīstināti ar koledžu.

  FOTOATSKATS

  Ina Vīksniņa,
  LU PSK Sociālās aprūpes katedras lektore un
  zinātniski pētnieciskā projekta “Darba vides riski sociālā darba speciālistiem sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās” vadītāja

  Lasīt vairāk
 • 27.02.2018
  Norisinājusies izstāde “Skola 2018”

  Šī gada februāra mēneša izskaņā no 23. līdz 25. februārim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsala norisinājās 24. starptautiskā izglītības izstāde SKOLA, kurā kā ierasts aktīvā un radošā atmosfērā izstādes apmeklētājiem tika piedāvāta daudzpusīga informācija par izglītības iespējām Latvijā un ārzemēs.


  Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas (LU PSK) stendā interesentus sagaidīja koledžas docētāji, studējošie un absolventi. Trīs izstādes SKOLA 2018 dienās koledžas pārstāvji iepazīstināja ar studiju iespējām, atbildēja uz interesējošajiem jautājumiem, piedāvāja iesaistīties sagatavotajās aktivitātēs.

  FOTOATSKATS

  Paldies, koledžas komandai par veiksmīgo sadarbību un aktīvo līdzdalību, organizējot LU PSK dalību izstādē SKOLA 2018! Paldies, apmeklētājiem par interesi un iesaistīšanos piedāvātajās aktivitātēs!

  Patiesā cieņā,
  Agnese Grase
  LU PSK sabiedrisko attiecību speciāliste

  Lasīt vairāk
 • 26.02.2018
  LU 76. zinātniskās konferences sekcija

  Ceturtdien, 22. februārī, Latvijas Universitātes (LU) Dabas zinātņu akadēmiskajā centrā “Torņakalns” norisinājās LU 76. zinātniskās konferences sekcija “Starpdisciplinārie pētījumi medicīnas koledžās”, kuru organizēja LU P. Stradiņa medicīnas koledža, LU Rīgas Medicīnas koledža un Rīgas 1. medicīnas koledža.


  Šogad sekcijā piedalījās arī mācībspēki un studenti no Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes, Daugavpils medicīnas koledžas, Rīgas Stradiņa universitātes Sarkanā Krusta medicīnas koledžas, VSIA Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas, Latvijas Nacionālā rehabilitācijas centra “Vaivari”, Latvijas A/S Latvijas Jūras medicīnas centra, Latvijas NMS Laboratorija SIA, RAKUS Gaiļezers, Biznesa augstskolas “Turība”, Maskavas Valsts Sporta Akadēmijas un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Medicīnas kvalifikācijas un mācību centra.

  Atklājot konferences sekciju, LU prorektors eksakto, dzīvības un medicīnas zinātņu jomā, profesors Valdis Segliņš norādīja, ka: “Konference ir apliecinājums pētniecības spējām un izaugsmei Latvijas Universitātes saimē. Šāda konference tiek organizēta jau trešo reizi un visai skaidri apliecina, ka Latvijas Universitātē koledžas ir ne tikai augstvērtīgu studiju centri ar plašu studiju un tālākizglītības iespēju piedāvājumu, bet ka tajās tiek veikti arī nozīmīgi pētījumi, par kuriem informācija plašākai pētnieku sabiedrībai ir visai ierobežota. Tādējādi šāda gadskārtējā konference kļūtu par vietu, kur iespējams ziņot par savu pētījumu rezultātiem un dalīties pieredzē daudziem, kas darbojas šai jomā”. Konferences dalībniekus arī sveica LU Medicīnas fakultāte dekāns, asoc. prof. Valdies Folkmanis, LU Rīgas Medicīnas koledžas direktore Astra Bukulīte, LU P. Stradiņa medicīnas koledžas direktore Ilga Eriņa un Rīgas 1. medicīnas koledžas Māszinību katedras vadītāja Inita Miķele.

  No 2018. gada janvāra otrās puses līdz martam jau 76. reizi LU norisinās ikgadējā zinātniskā konference. LU konference ir kļuvusi par neatņemamu zinātniskās dzīves sastāvdaļu, kas nes līdzi gandrīz gadsimtu ilgas tradīcijas.

  Šādu konferenču organizēšana ļauj dalīties jauniegūtās zināšanās, pētījumos gūtajās atziņās un pieredzē, stiprina sadarbību studiju procesā un zinātnē ar citām medicīnas koledžām un Latvijas Universitāti. Turklāt studenti gūst priekšstatu par kvalitatīvu pētniecisko darbu izstrādi.

  Konferences beigās visi dalībnieki nolēma par dalību 2019. gada konferencē. Ikviens interesents aicināts piedalīties LU 77. zinātniskā konferencē!

  FOTOATSKATS

  Dagnija Gulbe,
  LU P. Stradiņa medicīnas koledžas
  Direktores vietniece pētniecības jautājumos

  Lasīt vairāk
 • 22.02.2018
  Koledža aicina uz izstādi “SKOLA 2018”

  Nāc un iepazīsties ar Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas 

  piedāvājumu izstādē SKOLA 2018!

  Interesē medicīna, darbs ar jaunākajām medicīnas tehnoloģijām, patīk aktīva komunikācija un darbs ar cilvēkiem? Tavs aicinājums ir kļūt par kvalificētu ārstniecības personu veselības aprūpē vai speciālistu sociālās labklājības jomā? Nāc uz izstādi SKOLA 2018, iepazīsties ar Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas (LU PSK) piedāvājumu un izdari izvēli par savu nākotnes profesiju!

  LU PSK piedāvā apgūt 9 darba tirgū pieprasītas profesijas un izmantot iespēju – studēt valsts budžeta grupā vai apvienot darbu ar studijām pilna laika klātienes vakara grupā, iegūt 1. līmeņa profesionālo augstāko izglītību 2 vai 3 gadu laikā!

  Nāc un uzzini vairāk par studiju iespējām medicīnas koledžā! LU PSK stendā apmeklētājus gaidīs un uz interesējošajiem jautājumiem atbildes sniegs docētāji – praktizējoši profesionāļi medicīnas nozarē un koledžas studējošie. Būs iespēja saņemt informāciju par studiju procesu, par mobilitātes programmas Erasmus+ sniegtajām iespējām ārpus Latvijas, par aktivitātēm, kurās var iesaistīties studējot koledžā, un saņemt atbildes uz citiem jautājumiem.

  Koledžas stendā būs iespēja vērot topošo skaistumkopšanas speciālistu kosmetoloģijā, masieru, biomedicīnas laborantu un sociālo rehabilitētāju sniegto pakalpojumu demonstrējumus, kā arī varēs iepazīt podologa, radiologa asistenta, ārsta palīga un māsas profesiju, docētāju vadībā veicot dažāda veida manipulācijas.

  FOTOATSKATS no starptautiskās izglītības izstādes “SKOLA 2017”

  Uz tikšanos izstādē SKOLA 2018 – LU PSK stendā!

  Lasīt vairāk
 • 16.02.2018
  LU PSK pieejama akustikā cilpa

  Augstākā izglītība ir iekļaujoša, kurā tiek nodrošinātas atbilstošas visu studējošo daudzveidīgās vajadzības, palielinot ikviena studējošā līdzdalības iespējas gan studiju procesā, gan zinātniskajā darbībā, gan ikdienas dzīvē, tādējādi samazinot un izslēdzot segregāciju un diskrimināciju attiecībā uz cilvēkiem ar invaliditāti.


  Ar katru studiju gadu Latvijā palielinās studentu ar invaliditāti skaits. Invaliditāte var būt dažāda – redzama, neredzama. Viens no neredzamās invaliditātes veidiem ir dzirdes traucējumi. Studentam ar dzirdes traucējumiem ir jāpielieto lielas pūles, lai uztvertu lekcijās rādīto, stāstīto un uzklausītu citu studentu sacīto.

  Arī Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas (LU PSK) viens no mērķiem ir veidot studiju vidi pieejamāku, sadarbojoties ar jebkuru studentu. Kopš 2018. gada februāra mēneša LU PSK studējošiem ar dzirdes traucējumiem, lai atvieglotu studiju procesu, ir iespēja izmantot akustisko cilpu. Tā tiek nodrošināta iespēja daudz labāk uztvert visu informāciju, kas tiek sniegta gan lekciju, gan seminārnodarbību laikā. Priekšlikums par akustiskās cilpas iegādi un pieejamību koledžā tika saņemts no LU PSK Sociālās aprūpes katedras vadītājas Daces Erkenas.

  LU PSK Sociālās aprūpes katedras “Sociālā rehabilitācija” 2. kursa studente Vineta Miljone dalās savos pirmajos iespaidos par akustiskās cilpas izmantošanu lekcijas laikā: “Esmu ļoti pateicīga, ka man pirmajai tika uzticēts izmēģināt akustisko cilpu. Noregulējot iekārtu atbilstošajā skaļuma līmenī, varēju atslābināties un mierīgi klausīties lekciju, nebija jākoncentrējas, lai lasītu lektores sacīto “no lūpām”. Liels paldies, koledžas administrācijai par akustisko cilpu un iespēju to izmantot lekcijās.” Kā ierosinājumu akustiskās cilpas plašākam pielietojumam nodarbību laikā, studente min iekārtas izmantošanu arī organizējot grupu darbus, lai tiktu atvieglota komunikācija un sadarbība ar pārējiem grupas biedriem.

  FOTOATSKATS

  Ina Vīksniņa,
  LU PSK Sociālās aprūpes katedras lektore

  Lasīt vairāk
 • 13.02.2018
  LKA Studentu padome viesojas Tartu

  Ceturtdien, 8. februārī, Latvijas koledžu asociācijas (LKA) Studentu padome devās savā pirmajā pieredzes apmaiņas braucienā uz Tartu (Igaunija). Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžu (LU PSK) vizītē pārstāvēja Studējošo pašpārvaldes pārstāvji, ārējo sakaru koordinatore Aiga Grauduma un sabiedrisko attiecību speciāliste Agnese Grase.

  FOTOATSKATS

  Dienas pirmajā daļā LKA Studentu padome, studējošie no dažādām Latvijas koledžām, viesojās Tartu Health Care College (THCC), kurā tikās ar ārējo sakaru koordinatoru Danelu Jantru un pārstāvjiem no THCC Studentu padomes, apskatīja medicīnas koledžu, piedalījās organizētās meistarklasēs un lekcijās, kurās vadīja THCC docētāji.

  Vizītes noslēgumā brauciena dalībnieki apskatīja un iepazina Tartu vecpilsētas daļu un Tartu Universitātes galveno ēku.

  Lasīt vairāk
 • 07.02.2018
  Studentu dalība olimpiādē “Masāžas prasmes 2018”

  Februāra mēnesis LU PSK Ārstniecības katedras studiju programmas “Ārstnieciskā masāža” studentu komandai uzsācies ar veiksmīgu dalību starptautiskajā studentu olimpiādē “Masāžas prasmes 2018”, ko otro reizi organizēja Latvijas Universitātes Rīgas Medicīnas koledža. Olimpiāde tika rīkota ar mērķi vispusīgi pārbaudīt studentu teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas.

  Olimpiādes pirmajā dienā, 1. februārī, dalībniekiem bija jāapliecina teorētiskās zināšanas jautājumos par anatomiju un klasisko masāžu, savukārt otrajā dienā, 2. februārī, dalībnieki demonstrēja savas prasmes klasiskajā masāžā un kādā no izvēles masāžas veidiem.

  LU PSK olimpiādē pārstāvēja studiju programmas “Ārstnieciskā masāža” 1. kursa studente Līga Freiberga un 2. kursa studente Solvita Stalneka. Komandu konkursam sagatavoja koledžas lektores – nozares praktiķes Vineta Ņehvjadoviča un Marija Livčāne-Rodzeviča. Kā izvēles masāžas veidus studentes bija izvēlējušās veikt apkakles zonas masāžu, izmantojot banku masāžu, un apakšējās ekstremitātes segmentāro masāžu.

  LU PSK administrācija lepojas ar savu komandu un apsveic ar veiksmīgo sniegumu olimpiādē!

  Paldies, studentēm par uzdrīkstēšanos, lektoriem par veltīto laiku un sniegtajiem padomiem, kursabiedriem – par līdzdalību un atbalstu konkursa dienās!

  Lasīt vairāk

Studējošajiem studiju laikā ir iespēja līdzdarboties Studējošo pašpārvaldē, organizējot dažādas aktivitātes un pārstāvot studējošo intereses koledžas koleģiālajās institūcijās un darba grupās.

Uzzini vairāk

FACEBOOK SEKOTĀJI