LU PSK pārstāvji viesojas IES N° 1 de Gijón, Spānijā

Aprīļa mēneša izskaņā Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas (LU PSK) Sociālās aprūpes katedras pārstāves – katedras vadītāja Ina Vīksniņa, studiju metodiķe Ina Ozola un lektore Līga Priede – viesojās partneraugstskolā IES N° 1 de Gijón (Spānija). Pieredzes apmaiņas vizīte tika organizēta programmas ERASMUS+ ietvaros.

LU PSK ar IES N° 1 de Gijón veiksmīgi sadarbojas jau vairāku gadu garumā. Ik studiju gadu tiek organizētas abpusējas mobilitātes studējošajiem, docētājiem un administrācijas pārstāvjiem.

IES N° 1 de Gijón atrodas Hihonas pilsētā (Gijón), kas atrodas Spānijas ziemeļrietumos Astūrijas reģionā (Asturias). Hihona (Gijón) ir ostas pilsēta un tā ir izvietota Biskajas līča krastā, netālu no Ovjedo pilsētas (Oviedo), un ir lielākā pilsēta pēc iedzīvotāju skaita reģionā.

Pilsēta pārsteidza ar okeāna tuvumu un palmām, kā arī ar sirsnīgu uzņemšanu IES N° 1 de Gijón, kur LU PSK pārstāvjus sagaidīja ERASMUS+ programmas koordinatore María Avelina García Rato un lektors Nicolás Resines Gordaliza.

Pirmā diena Spānijā neiepriecināja ar saulainu laiku, tomēr šie apstākļi nebija šķērslis, lai LU PSK komanda kopā ar kolēģiem iepazītu pilsētu, ekskursijā tika apskatīti vēsturiski objekti un apmeklēts pilsētas Termas Romanas de Campo Valdés muzejs.

Arī turpmākās vizītes dienas bija rūpīgi izplānotas un organizētas. Programmas ietvaros tika iepazīta partneraugstskolas IES N° 1 de Gijón infrastruktūra, apskates laikā bija iespēja satikt iestādes mācībspēkus un studentus.

Lai iepazītu sociālās aprūpes institūciju un apskatītu iespējamo ERASMUS+ mobilitātes vietu LU PSK Sociālās aprūpes katedras studiju programmu studējošajiem, LU PSK komandai bija noorganizēta vizīte Hihonas pilsētas (Gijón) sociālās aprūpes un rehabilitācijas institūcijā “Sanatorio Marítimo”, kas strādā ar vardarbībā cietušām personām. Centra darbinieki silti uzņēma viesus no Latvijas un laipni izrādīja savu iestādi, iepazīstināja, kā notiek darbs ar personām ar GRT viņu vadītajā organizācijā.

Ļoti īpaša tikšanās vizītes ietvaros bija Hihonas pilsētas (Gijón) domē, kuras laikā ar domes pārstāvjiem tika pārrunātas sadarbības iespējas un iespējamie plāni nākotnē.

Neskatoties uz saspringto dienas ritmu un programmu LU PSK komandai bija iespēja iepazīt vietējo kultūru, mākslas objektus un īpašās tradīcijas, kas raksturīgas tikai Astūrijas reģionam (Asturias). Noslēdzošajā vizītes dienā kopā ar Spānijas kolēģiem tika apmeklēts pilsētas apskatē nozīmīgs objekts – parks “Canino Santa Catalina Park”, kurā atrodas mākslas objekts “Santa Catalina Headland”.

Līga Priede,
LU PSK lektore