Koledža piedāvā apgūt darba tirgū pieprasītas profesijas veselības aprūpes un sociālās labklājības jomā akreditētās 1. līmeņa profesionālās augstākās izglītības deviņās studiju programmās.

Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledža ir vienīgā Latvijā, kura piedāvā apgūt Medicīnas tehnoloģiju katedrā realizētās studiju programmas – “Biomedicīnas laborants”, “Radiologa asistents” un “Podoloģija”.

Nāc ciemos uz koledžu – uzzini vairāk par studiju programmām un specialitātēm, apskati auditorijas, laboratorijas un praktisko nodarbību kabinetus, iepazīsties ar studentiem un docētājiem!

Vienlaikus ar pamatstudijām koledža īsteno profesionālās pilnveides izglītības programmas un tālākizglītības programmas veselības un sociālās aprūpes speciālistu kvalifikācijas uzturēšanai.

 • 26.04.2018
  Dalība “SkillsLatvia 2018”

  Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas (LU PSK) pārstāvji no 2018. gada 25. līdz 26. aprīlim izstāžu centrā “Ķīpsala”, Rīgā, piedalījās nacionālajā jauno profesionāļu meistarības konkursa “SkillsLatvia 2018” profesiju parādē, kuru Latvijā jau otro reizi ESF projekta „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Kā meistarības konkursa mērķis ir izvirzīts – vērst sabiedrības uzmanību uz profesionālo izglītību un aktualizēt tajā iegūto prasmju un izcilības nozīmi darba tirgū.


  FOTOATSKATS

  “SkillsLatvia 2018” 18 dažādos prasmju konkursos startēja un par medaļām cīnījās 118 konkursanti no 31 profesionālās izglītības iestādes. Konkursanti divās intensīvās darba dienās saspringtos termiņos pārbaudīja savas prasmes starptautiskiem standartiem līdzvērtīgos uzdevumos, kurus vērtēja nozaru profesionāļi un darba devēji. Jaunajiem speciālistiem šī bija lieliska iespēja parādīt savu zināšanu un prasmju līmeni, jo “SkillsLatvia 2018” uzvarētāji saņēma ceļazīmi tālākai iespējai pārstāvēt Latviju starptautiskajos profesionālās meistarības konkursos “EuroSkills” un “WorldSkills”.

  Arī šī gada meistarības konkursa profesiju parādes dalībnieku vidū bija LU PSK. Koledžas stenda vietā apmeklētājus sagaidīja pasniedzēji un studējošie, aicināja iepazīt veselības aprūpes nozares profesijas – māsa, ārsta palīgs, masieris, biomedicīnas laborants un podologs. Prasmju demonstrācija norisinājās LU PSK Ārstniecības katedras un Medicīnas tehnoloģiju katedras lektoru – nozares praktiķu uzraudzībā. Abās pasākuma dienās koledžas stendā bija novērojama liela rosība un interese, apmeklēji labprāt izmēģināja kādu no piedāvātajām prasmju pārbaudes uzdevumiem.

  LU PSK administrācija pateicas VIAA par uzaicinājumu piedalīties “SkillsLatvia2018”, paldies, –koledžas komandai par atsaucību un ieguldījumu, organizējot dalību, paldies, – par darbu abās pasākuma norises dienās!

  Informācijas sagatavošanā izmantota VIAA publicitātes informācija.

  Lasīt vairāk
 • 26.04.2018
  Veiksmīga dalība konkursā Daugavpilī

  Otrdien, 24. aprīlī, Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas (LU PSK) Rēzeknes filiāles studentu komanda “Astrum” piedalījās Daugavpils Universitātes Daugavpils Medicīnas koledžas 3. starptautiskajā studentu meistarības konkursā, kura tēma šogad bija “Bērnu aprūpe”. LU PSK komanda, teicami izpildot konkursa uzdevumus, ieguva godpilno 2. vietu. 


  Konkurss tiek rīkots ar mērķi – dot iespēju izglītojamiem vispusīgi parādīt savas zināšanas, prasmes un iemaņas medicīnā, attīstot patstāvīgo darbību, paplašinot studējošo redzesloku, kontaktējoties ar citu valstu medicīnas koledžu studentiem.

  Žūrija vērtēja komandas locekļu savstarpējo komunikāciju, radošumu, teorētiskās zināšanas un prasmes medicīnas jomā. Dalībniekiem bija jāapliecina savas zināšanas farmakoloģijā, intravenozajā medikamentu infūzijā, bērnu ikdienas aprūpē, desmurģijā, neatliekamās palīdzības sniegšanā, uzdevumos par bērnu slimībām.

  LU PSK administrācija pateicas savai komandai, studiju programmas “Ārstniecība” studentēm – Mairitai Brīverei, Sendijai Caunei, Annai Marijai Beleckai, Sandrai Šilovai! Paldies, lektorei Anitai Gailumei par komandas sagatavošanu un sniegto atbalstu konkursa dienā! Lepojamies!

  Lasīt vairāk
 • 20.04.2018
  ”VESELĪBA. LABSAJŪTA. PRAKSE”, 19.04.2018.

  Ceturtdien, 19. aprīlī, Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžā (LU PSK) ar mērķi veicināt sadarbību starp studentiem, akadēmisko personālu, skaistumkopšanas speciālistiem un veselības aprūpes nozares pārstāvjiem jau otro reizi organizēja starptautiski zinātnisko konferenci “VESELĪBA. LABSAJŪTA. PRAKSE”.


  FOTOATSKATS 


  Konferencē piedalījās LU PSK studiju programmu „Estētiskā kosmetoloģija” un „Ārstnieciskā masāža” studējošie, absolventi un docētāji, pārstāvji no LU PSK Latvijas un ārvalstu partneraugstskolām, skaistumkopšanas nozares un veselības aprūpes profesionāļi.

  Dalībniekiem programmā tika piedāvāts uzklausīt referentu veikto pētījumu rezultātu prezentācijas, skaistumkopšanas un veselības aprūpes nozares aktualitātes, piedalīties nozaru profesionāļu un docētāju vadītās diskusijās.

  Šī gada konferences programma tika papildināta ar praktiskām meistarklasēm:
  I – REFLEKSOTERAPIJA
  Meistarklases vadītāja: Dace Dagnija Legzdiņa, LU PSK lektore un sertificēta refleksoterapijas speciāliste, sertificēta masiere
  II – ĶERMEŅA DETOKSIKĀCIJAS PROCEDŪRA
  Meistarklases vadītāja: Laila Saleniece, lektore un BIODROGA apmācības treneris
  III – BODY COMPOSITION
  Meistarklases vadītāja: Anna-Liisa Tamm, Lecturer-Head of Physiotherapy and Environmental Health Department at Tartu Health Care College
  IV – COMODEX – TAUKAINAS UN PROBLEMĀTISKAS ĀDAS KOPŠANA
  Meistarklases vadītāja: Olga Konoņenko, skaistumkopšanas speciāliste kosmetoloģijā, Top Cosmetics, Rīga, Latvija
  V – LIMFĀTISKĀ TEIPOŠANA SEJAI
  Meistarklases vadītāja: Ieva Paškeviča, lektore un sejas fitnesa un sejas manuālās modelēšanas speciālists, SPA meistars.

  Noslēdzot konferenci, organizatori saņēma atzinīgu vērtējumu gan no dalībniekiem, gan partneriem par dienas norisi un konferences tēmai atbilstošu programmu, kurā bija iespēja gūt jaunas un vērtīgas zināšanas, kā arī pateicās jauko atkalredzēšanos koledžā.

  Konferences partneraugstskolas:
  Vilniaus Kolegija/ University of Applied Sciences (Lietuva), Tartu Health Care College (Igaunija)

  Paldies par sadarbību un sniegto atbalstu:
  Latvijas skaistumkopšanas speciālistu asociācija
  BIODROGA
  Top Cosmetics
  Interlux
  Les Nouvelles Esthétiques Latvia
  Sejas fitnesa skola
  Stila studija

  Lasīt vairāk
 • 18.04.2018
  Internacionālais vakars 2018

  Trešdien, 18. aprīlī, Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas Studējošo pašpārvalde (LU PSK SP) organizēja tradicionālo pavasara pasākumu ”Internacionālais vakars”, kurā piedalījās mobilitātes programmas ERASMUS+ studējošie no Lietuvas, Bulgārijas, Francijas, Portugāles, Spānijas un koledžas studējošie. Kā īpašie viesi šī gada pasākumā pie jauniešiem viesojās ESN Latvia pārstāvji.


  FOTOATSKATS 


  Kā ierasts pasākums norisinājās divās daļās. Vakara pasākuma pirmajā daļā LU PSK partneraugstskolu studējošie klātesošos iepazīstināja ar prezentācijām par savu pārstāvēto valsti, tās kultūru, tradīcijām, ģeogrāfiju, nacionālo virtuvi un augstskolu, kurā studē. LU PSK SP stāstīja par Latviju un valsts simtgades pasākumiem, pāršķirstot elektronisko fotoalbumu, atskatījās uz paveikto, tā iepazīstinot vakara apmeklētājus ar pašpārvaldes darbību. Savukārt ESN Latvia vadītājs Kaspars Ābelnīca iepazīstināja ar organizācijas ESN (Erasmus Student Network) darbību, ko tā sniedz mobilitātes programmas studējošajiem. Pēc prezentācijām vakara apmeklētajiem bija iespēja doties pie degustāciju galda un neformālā gaisotnē nobaudīt jauniešu sagatavotos savas valsts nacionālos ēdienus.

  Pasākums noslēdzās jautrā un draudzīgā atmosfērā – ar kopīgu karaokes dziedāšanu un dejām.

  Uzzini vairāk par ESN Latvia.

  Lasīt vairāk
 • 16.04.2018
  Iegūta 2. vieta starptautiskā meistarības konkursā

  Ceturtdien, 12. aprīlī, Kauņā (Lietuvā) norisinājās jau 7. starptautiskais studentu meistarības konkurss “VII International Students Massage Championship”, ko organizēja Kauno kolegija.

  Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas (LU PSK) komandai, studiju programmas “Ārstnieciskā masāža” 1. kursa studentēm, dalība šī gada konkursā vainagojās panākumiem – Darja Siņicina kopvērtējumā ieguva 2. vietu un Līga Freiberga saņēma pateicību.


  VIDEOATSKATS


  Konkurss noritēja divās daļās, dalībnieku prasmes vērtēja profesionāla žūrija. Organizatori atzinīgi novērtēja LU PSK studentu komandas dalību, īpaši uzslavējot zināšanas un sniegumu klasiskās masāžas disciplīnā.

  LU PSK administrācija apsveic studentes ar sasniegtajiem augstajiem rezultātiem un atzinīgi novērtē koledžas pārstāvēšanu ārpus Latvijas robežām! Studentēm novēl pilnveidot zināšanas un prasmes, neapstāties pie sasniegtā!
  Pateicība tiek izteikta arī lektorēm, kuras sagatavoja studentes konkursam un sniedza atbalstu klātienē, paldies – Vinetai Ņehvjadovičai un Marijai Livčānei–Rodzevičai!
  Priecājamies par sasniegumiem un lepojamies ar savu komandu!

  Lasīt vairāk
 • 12.04.2018
  LKA 9. Starpkoledžu boulinga turnīrs, 10.04.2018.

  Otrdien, 10. aprīlī, “Pepsi boulinga centrā” norisinājās Latvijas koledžu asociācijas (LKA) pasākums – Starpkoledžu boulinga turnīrs, kas tika rīkots jau devīto reizi. Arī šogad koledžu studējošie bija atsaucīgi un dalībai turnīrā tika reģistrēta 21 komanda. Latvijas Universitāti P. Stradiņa medicīnas koledžu (LU PSK) pārstāvēja studentu komanda “Koledžas zaķi”, kas kopvērtējumā godam izcīnīja 3. vietu.


  Šī gada turnīru organizēja Juridiskā koledža, kuras studentu komanda LKA 8. Starpkoledžu boulinga turnīra ieguva 1. vietu. Pasākumu palīdzēja vadīt LKA Studentu padomes prezidente Beāte Adlere no Starptautiskās kosmetoloģijas koledžas. Nemainot pasākuma norises tradīcijas, turnīru atklāja LKA valdes priekšsēdētājs Jānis Rozenblats, kam sekoja komandu īsas vizītkartes – īsas, radošas etīdes. Turnīrs norisinājās spraigi, zālē valdīja cīņasspars, uzmundrinoši līdzjutēju uzsaucieni un gaviles par veiksmīgiem trāpītiem metieniem.

  Par LKA 9. Starpkoledžu boulinga turnīra 1. vietas laureātiem tika sumināta Valsts policijas koledžas studentu komanda, 2. vietu spraigā cīņā ieguva PIKC Rīgas Tehniskās koledžas komanda. Nominācijā “Labākā prezentācija” turnīrā laurus plūca Valsts robežsardzes koledža, bet par aktīvākajiem atbalstītājiem tika sveikti Rīgas 1. medicīnas koledžas komandas līdzjutēji.

  FOTOATSKATS 


  LU PSK administrācija apsveic LKA 9. Starpkoledžu boulinga turnīra laurētus un jo īpaši pateicas koledžas komandas dalībniekiem par atsaucību un veiksmīgo dalību, paldies – Jānim Circenim, Artūram Ozolam, Rēzijai Čaurei, Kristapam Kubliņam un Montai Ķempelei!
  Lepojamies un vēlam veiksmi arī turpmāk!

  Lasīt vairāk
 • 11.04.2018
  Pie studējošajiem viesojas LSKJ pārstāvji

  Otrdien, 10. aprīlī, pie Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas (LU PSK) studējošajiem viesojās biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) jaunatnes organizācijas “Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne” (LSKJ) pārstāvji. Vizītes mērķis bija informēt studējošos par brīvprātīgā darba būtību un LSK brīvprātīgā darba pieredzi 100 gadu laikā un projektu “Manas 100 brīvprātīgā darba stundas Latvijai”.

  FOTOATSKATS

  Izglītojošajā semināra pirmajā daļā LSKJ pārstāvji, izmantojot neformālās izglītības metodes, studējošajiem skaidroja, kas ir brīvprātīgais, kādi ir brīvprātīgā darba veidi, principi, iespējas, jomas, kurās brīvprātīgo darbu ir iespējams veikt un ko iegūst cilvēks, kurš brīvprātīgi darbojas un palīdz līdzcilvēkiem un sabiedrībai kopumā.

  Semināra otrajā daļā klausītāji tika informēti par LSK projektu “Manas 100 brīvprātīgā darba stundas Latvijai”, tā mērķiem, uzdevumiem, rezultātiem, aktivitātēm un aicināti iesaistīties projektā, uzskaitot sava brīvprātīgā darba stundas, dāvinot tās Latvijai dzimšanas dienā.

  Vizītes noslēgumā viesi tika iepazīstināti ar koledžu.

  Līva Kozlovska, LSKJ biroja administratore, atzinīgi novērtēja viesošanos koledžā un tikšanos ar studējošajiem: “Patiešām jauka, atraktīva un atvērta grupa, ar ko bija patīkami strādāt. Atsaucīgi, iesaistīties griboši studenti. Patīkamā darba atmosfērā mēs, meitenes no LSK, stāstījām, kas ir brīvprātīgais darbs, cik tas ir dažāds un kāpēc mēs to darām. Vizīte koledžā atstāja mums patīkamu iespaidu. Vieta, kurā noteikti labprāt paciemotos vēl. Paldies par iespēju!”

  Kopā seminārā piedalījās 49 LU PSK 1. kursu studējošie no studiju programmām “Sociālā rehabilitācija” un “Ārstniecība”. Viesus koledžā uzņēma LU PSK Sociālās aprūpes katedras lektore Ina Vīksniņa.

  Uzzini vairāk par:
  - biedrību “Latvijas Sarkanais Krusts”
  - biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” jaunatnes organizāciju “Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne”
  - projektu “Manas 100 brīvprātīgā darba stundas Latvijai”. 

  Informācijas sagatavošanā izmantoti LSK publicitātes materiāli.

  Lasīt vairāk
 • 28.03.2018
  Priecīgas Lieldienas

  Klausījos, brīnījos,
  Kas aiz kalna gavilēja:
  Lieldieniņa braukšus brauca,
  Asnus veda vezumā!
  /Latviešu tautasdziesma/

  Lai ģimenes un draugu lokā pavadītas priecīgas un līksmas Lieldienas!

  Latvijas Universitātes
  P. Stradiņa medicīnas koledžas
  Administrācija

  2018. gada martā

  APSVEIKUMS

  Lasīt vairāk
 • 27.03.2018
  Norisinājušās LU PSK Atvērto durvju dienas 2017/ 2018

  Marts, katra studiju gada ietvaros, ir mēnesis, kad Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžā (LU PSK) tiek organizētas Atvērto durvju dienas un uz koledžu tiek aicināti interesenti, kuri nākotnes profesijas izvēli vēlas saistīt ar veselības aprūpes, skaistumkopšanas vai sociālās labklājības nozari. 


  Šogad apmeklētāji jo īpaši tika gaidīti 15. un 22. martā. Atvērto durvju dienās viesus sagaidīja Studējošo pašpārvalde, koledžas administrācijas darbinieki un lektori. Apmeklētājiem tika izrādīta koledža, sniegta informācija par studiju programmām un studiju procesu, kā arī bija iespēja saņemt atbildes uz interesējošajiem jautājumiem. Lektoru vai studējošo uzraudzībā viesi tika aicināti iesaistīties dažādās aktivitātes, kas ļāva praktiski darboties, lai iepazītu kādu no deviņām profesiju, ko var apgūt koledžā.

  FOTOATSKATS


  Lai vairāk iepazītu ārsta palīga profesiju, 22. marta LU PSK Atvērto durvju dienā piedalījās Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) 184. brigāde. Sadarbība ar NMPD Atvērto durvju dienas organizēšanā veiksmīgi turpināta jau otro gadu pēc kārtās. Tā interesentiem tika nodrošināta iespēja apskatīt dienesta automašīnu, profesionālo aprīkojumu un iztaujāt brigādes mediķus par ikdienas pienākumiem un atbildību.

  Abās atvērto durvju dienās bija novērojama liela apmeklētāju interese. Koledžā interesenti bija ieradušies gan individuāli, gan organizētās mācību ekskursiju grupās, ko bija pieteikuši pedagogi – karjeras konsultanti.

  Lasīt vairāk
 • 26.03.2018
  Dalība izglītības izstādē Rēzeknē, 23.03.2018.

  Piektdien, 23. martā, Rēzeknē norisinājās pasākums “Mana izaugsmes iespēja”, ko pirmo reizi organizēja Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs “Zeimuļs”. Interesentiem, skolēniem no Rēzeknes pilsētas un Latgales reģiona skolām, vienuviet tika piedāvāta iespēja iegūt visaptverošu informāciju par studiju iespējām, kursiem, brīvprātīgo darbu, neformālo un interešu izglītību.


  Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžu izstādē pārstāvēja koledžas Rēzeknes filiāles lektore Anita Gailume un studiju programmas „Ārstniecība” 1. kursa studenti. Koledžas komanda apmeklētājiem sniedza informāciju par studiju iespējām koledžā, piedāvāja noteikt veselības rādītājus un lektores vadībā veica medicīniskas manipulācijas.

  Koledžas stenda aktivitātēs tika piesaistīta arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Latgales reģionālā centra mediķu brigāde. Tā tika nodrošināts, ka pasākuma apmeklētāji varēja apskatīt dienesta automašīnu un tās aprīkojumu, kā arī saņemt informāciju par ārsta palīga profesiju, darbinieku pienākumiem un atbildību.

  FOTOATSKATS


  Paldies par atsaucību un ieguldīto darbu gatavojoties dalībai un aktīvo dalību pasākumā koledžas Rēzeknes filiāles komandai!

  Paldies par sadarbību Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Komunikācijas nodaļai, personīgi Ingai Vītolai, un Latgales reģionālā centra mediķiem

  Lasīt vairāk
 • 12.03.2018
  Kvalifikācijas darbu nodošanas grafiks 2017/2018

  Informācija 2. un 3. kursu studentiem!!!


  Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas
  2017./ 2018. akadēmiskā gada
  KVALIFIKĀCIJAS DARBU NODOŠANAS GRAFIKS (.PDF).

  Lasīt vairāk
 • 08.03.2018
  Informācija par atļauju saņemšanu pētījumu veikšanai

  Informācija 2. un 3. kursu studentiem!!!


  IESNIEGUMU IESNIEGŠANA LU PSK ĒTIKAS KOMISIJĀ
  KVALIFIKĀCIJAS DARBA PĒTĪJUMA INSTRUMENTA IZVĒRTĒŠANAI


  Iesniegumu un pētniecības instrumenta iesniegšana, LU PSK Ētikas komisijā kvalifikācijas darba pētījuma instrumenta izvērtēšanai, notiks līdz datumiem, kuri norādīti grafikā. Ja termiņi tiks nokavēti, LU PSK Ētikas komisija vairs nepieņems un neizskatīs iesniegumus, un neizsniegs atļaujas pētījuma instrumenta izmantošanai kvalifikācijas darba pētījuma veikšanai.

  ŅEM VĒRĀ!
  Atļauja (oriģināls dokuments), izmantot pētījuma instrumentu kvalifikācijas darba pētījuma veikšanai, jāuzrāda kvalifikācijas darba aizstāvēšanas sēdē pēc Koledžas valsts noslēguma pārbaudījumu komisijas pieprasījuma.

  Skatīt .PDF
  Informācija par LU PSK Ētikas komisiju

  Cieņā,
  LU PSK Ētikas komisija
  E-pasts: lupsk.etikas.komisija@gmail.com

  Lasīt vairāk

Studējošajiem studiju laikā ir iespēja līdzdarboties Studējošo pašpārvaldē, organizējot dažādas aktivitātes un pārstāvot studējošo intereses koledžas koleģiālajās institūcijās un darba grupās.

Uzzini vairāk

FACEBOOK SEKOTĀJI