“Ēnu diena” koledžā, 10.02.2016.

10. februārī jau sešpadsmito reizi visā Latvijā tika organizēta “Ēnu diena”, kas ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.–12. klašu skolēniem, kuras mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Latvijā “Ēnu diena” ir biznesa izglītības biedrības Junior Achievement Latvija (JA Latvija) reģistrēta preču zīme.

Pirmo reizi “Ēnu dienas” ēnu devējiem šogad pievienojās arī Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledža, aicinot skolēnus apmeklēt koledžu, lai iepazītos ar biomedicīnas laboranta profesiju. Vidusskolēniem tika piedāvāta iespēja ēnot studiju programmas “Biomedicīnas laborants” izglītības metodiķi un arī profesijas pārstāvi Rūtu Melbārdi.

Dienas laikā ēnas iepazinās ar koledžu, piedalījās lekcijā “Mikrobioloģija”, tikās ar studiju programmas “Biomedicīnas laborants” pasniedzējām un studējošajiem, apmeklēja praktisko nodarbību laboratorijas.

Noslēdzot viesošanos, ēnas atzinīgi novērtēja iespēju – vērot un pavadīt kopā darba dienu ar interesējošās profesijas pārstāvi, gūstot priekšstatu par biomedicīnas laboranta profesiju.

Ziņas veidošanā izmantota biznesa izglītības biedrības Junior Achievement – Young Enterprise Latvija (JA-YE Latvija) informācija.