Veiksmīgi aizvadīts Jūrmalas veselības mēnesis

Sagaidot rudeni, jau ceturto gadu pēc kārtas Jūrmalas pilsētā tika rīkots pasākumu cikls, kas veltīts pilsētas iedzīvotāju un viesu veselībai un labsajūtai. Arī Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledža (LU PSK) jau trešo gadu piedalījās veselības mēnesī, piedāvājot vairākas aktivitātes un pakalpojumus.

LU PSK dalība šajā veselības mēnesī bija īpaša, jo pirmo reizi savus pakalpojumus piedāvāja koledžas Ārstniecības katedras studiju programmas “Estētiskā kosmetoloģija” praktizējošās lektores – sertificētas skaistumkopšanas speciālistes estētiskajā kosmetoloģijā – sadarbībā ar 3. kursa studentēm. Trīs ceturtdienās procedūrai "Sejas ādas atjaunošana un mitrināšana pēc sauļošanās sezonas” bija liels pieprasījums. Klientes atzinīgi novērtēja piedāvāto pakalpojumu, studentes saņēma komplimentus par apkalpošanu un kabineta atmosfēru, kā arī klientes izteica vēlmi arī turpmāk piedalīties šāda veida aktivitātēs un apmeklēt koledžu. Arī studentes bija gandarītas par dalību, jo tika dota iespēja praktizēt, pielietot gūtās zināšanas un prasmes komunikācijā ar klientu un procedūras veikšanā.

Apmeklējot LU PSK Sociālas aprūpes katedras organizētās lekcijās par veselības uzlabošanu – “Ergonomija ikdienā" un "Multisensorās istabas (Snoezelen room) izmantošanas iespējas garīgās un fiziskās veselības un aprūpes uzlabošanā dažādām iedzīvotāju grupām" – jūrmalnieki saņēma padomus, kā izvairīties no ikdienas traumām, pasargājot sevi un aprūpējamo. Vēl apmeklētājiem tika piedāvāts apskatīt un iepazīt, kas ir Multisensorā istaba (Snoezelen room), uzzināt, kādas ir tās izmantošanas iespējas.

Arī Medicīnas tehnoloģiju katedras studiju programmas “Podoloģija” docētāji un studējošie piedāvāja vairākas aktivitātes – lekciju par pēdu veselību, apavu dezinfekcijas pakalpojumu, profilaktisku pēdu un nagu veselības pārbaudi, pēdu aprūpes procedūras ārstnieciskās pēdu aprūpes pirmsklīnikas kabinetā. Veselības mēneša ietvaros arī šīm aktivitātēm bija vērojama liela iedzīvotāju atsaucība, piedāvātais pakalpojumus un procedūras tika veiktas vairāk nekā piecdesmit jūrmalniekiem. Savukārt informatīvās lekcijas apmeklējums liek secināt, ka jāaktualizē un jāveicina sabiedrības interese par savlaicīgu pēdu profilakses nepieciešamību.

FOTOATSKATS

LU PSK administrācija pateicas
Jūrmalas domei par pasākuma “Veselības mēnesis 2017” (“Labsajūtas mēnesis”) organizēšanu un iespēju koledžai piedāvāt aktivitātes kopējā mēneša programmā;
Jūrmalas pilsētas iedzīvotājiem par atsaucību un apmeklējumu;
LU PSK docētājām par aktivitāšu vadīšanu – Mārītei Saulītei, Inai Vīksniņai, Līgai Priedei, Janai Vaščenkovai, Ilzei Brižai;
LU PSK studentēm par aktivitāšu koordinēšanu/ pierakstu veidošanu – Kristiānai Kristai Plonei, Agatei Seržantei, Karīnai Pedčenko;
LU PSK studentei Inesei Janbergai par informatīvās lekcijas sagatavošanu;
LU PSK studiju programmas “Estētiskā kosmetoloģija” 3. kursa K3A un K3V grupas studentēm un studiju programmas “Podoloģija” 1. kursa P1Z grupas, 2. kursa P2A un P2Z studentiem par procedūru veikšanu un pakalpojumu sniegšanu!