Dalība “SkillsLatvia 2018”

Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas (LU PSK) pārstāvji no 2018. gada 25. līdz 26. aprīlim izstāžu centrā “Ķīpsala”, Rīgā, piedalījās nacionālajā jauno profesionāļu meistarības konkursa “SkillsLatvia 2018” profesiju parādē, kuru Latvijā jau otro reizi ESF projekta „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Kā meistarības konkursa mērķis ir izvirzīts – vērst sabiedrības uzmanību uz profesionālo izglītību un aktualizēt tajā iegūto prasmju un izcilības nozīmi darba tirgū.

FOTOATSKATS

“SkillsLatvia 2018” 18 dažādos prasmju konkursos startēja un par medaļām cīnījās 118 konkursanti no 31 profesionālās izglītības iestādes. Konkursanti divās intensīvās darba dienās saspringtos termiņos pārbaudīja savas prasmes starptautiskiem standartiem līdzvērtīgos uzdevumos, kurus vērtēja nozaru profesionāļi un darba devēji. Jaunajiem speciālistiem šī bija lieliska iespēja parādīt savu zināšanu un prasmju līmeni, jo “SkillsLatvia 2018” uzvarētāji saņēma ceļazīmi tālākai iespējai pārstāvēt Latviju starptautiskajos profesionālās meistarības konkursos “EuroSkills” un “WorldSkills”.

Arī šī gada meistarības konkursa profesiju parādes dalībnieku vidū bija LU PSK. Koledžas stenda vietā apmeklētājus sagaidīja pasniedzēji un studējošie, aicināja iepazīt veselības aprūpes nozares profesijas – māsa, ārsta palīgs, masieris, biomedicīnas laborants un podologs. Prasmju demonstrācija norisinājās LU PSK Ārstniecības katedras un Medicīnas tehnoloģiju katedras lektoru – nozares praktiķu uzraudzībā. Abās pasākuma dienās koledžas stendā bija novērojama liela rosība un interese, apmeklēji labprāt izmēģināja kādu no piedāvātajām prasmju pārbaudes uzdevumiem.

LU PSK administrācija pateicas VIAA par uzaicinājumu piedalīties “SkillsLatvia2018”, paldies, –koledžas komandai par atsaucību un ieguldījumu, organizējot dalību, paldies, – par darbu abās pasākuma norises dienās!

Informācijas sagatavošanā izmantota VIAA publicitātes informācija.