Dalība “Muzeju nakts 2018”

Sestdien, 19. maijā, visā Latvija norisinājās kultūras akcija “Muzeju nakts”, kas ir Eiropas mēroga kultūras notikumus. Turpinot 2017. gada uzsākto sadarbību ar Farmācijas muzeju, arī šogad Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas (LU PSK) studenti kopā ar lektorēm iesaistījās “Muzeju nakts” aktivitātēs.

FOTOATSKATS

Kā Latvijas valsts jubilejas gada “Muzeju nakts” tēma tika izraudzīta “Šūpulis”, tā godinot tos, kuri rada un sargā šūpuļus, izauklē un ceļā palaiž cilvēkbērnus, idejas un lielus darbus mūsu visu kopīgās nākotnes stiprumam. LU PSK komanda Farmācijas muzeja programmā piedāvāja aktivitāti “Pārmaiņu šūpulis”, kuras laikā apmeklētājiem bija iespēja uzzināt, kā, gadiem ritot, ir mainījusies bērnu pārtīšana.

Apmeklētāji ar lielu interesi iesaistījās Farmācijas muzeja sagatavotās „Muzeju nakts” programmas aktivitātēs un visu pasākuma norises laiku bija vērojama aktīva interesentu plūsma. Gan muzeja darbinieki, gan koledžas komanda no apmeklētājiem saņēma atzinīgus vārdus par piedāvājumu, par izzinošajām aktivitātēm un gardo zāļu tēju. Arī Farmācijas muzeja direktore Inta Vegnere sirsnīgi pateicās koledžas studējošajiem un lektorēm par veiksmīgo sadarbību un atsaucību, apliecinot, ka kopā visi radījuši atraktīvu un pozitīvu noskaņojumu.

Akcija “Muzeju nakts” ir Francijas Kultūras un komunikācijas ministrijas iniciēts starptautisks pasākums, kas tika aizsākts 1999. gadā, un, kura mērķis ir ar demokrātiskiem un netradicionāliem paņēmieniem pievērst sabiedrības uzmanību kultūras mantojumam, kas glabājas muzejos. Latvija kultūras akcija “Muzeju nakts” norisinās kopš 2005. gada.

LU PSK administrācija pateicas studiju programmas “Ārstniecība”, “Māszinības” un “Radiologa asistents” studentiem, kuri aktīvi līdzdarbojās “Muzeju nakts” pasākumā! Paldies, lektorei Maijai Zutei par dalības organizēšanu un lektorei Olgai Rozentālei par sniegto atbalstu pasākuma norisē!