15. oktobris – Starptautiskā Baltā spieķa diena

Par godu Starptautiskajai Baltā spieķa dienai Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas Sociālās aprūpes katedrā 12. oktobrī, trešdien, notika tikšanās ar Servisa suņu biedrību TEODORS. Koledžā biedrību šajā tikšanā reizē pārstāvēja biedrības valdes priekšsēdētājs Aleksejs Volkovs ar kolēģi un kinoloģe Zaiga Kļaviņa.

Biedrība ir dibināta 2013. gada 12. aprīlī ar mērķi veicināt cilvēku ar īpašām vajadzībām pilnvērtīgu iekļaušanos sabiedrībā ar servisa suņu palīdzību, nodarbojas ar profesionāļu suņu apmācību, kas strādā kā suņi pavadoņi, suņi asistenti, vai suņi ar kuriem strādā kanisterapijā.

Viesi Sociālās aprūpes katedras studentiem stāstīja par Baltā spieķa dienu, tās nozīmi pasaulē, kā arī stāstīja par cilvēkiem ar redzes traucējumiem, pieminot savu dzīves piemēru, kā pareizi atbalstīt un palīdzēt, ja ir nepieciešams atbalsts personai ar redzes traucējumiem.

Klātesošā auditorija tika iepazīstināta ar suni asistentu vārdā Elfa, kurš ir asistents personai ratiņkrēslā. Elfa demonstrēja savu profesionalitāti – ieslēgt gaismu, atvērt durvis, pavadīt ar ratiņkrēslu, padot telefonu, kurš zvana, palīdzēt apģērbties un noģērbties. Tika stāstīts par to kā pareizi rīkoties un izturēties pret suņiem asistentiem, pavadoņiem.

Sociālās aprūpes katedras vadītāja, pasniedzēji un studenti pateicas Servisa suņu biedrībai TEODORS par sadarbību un biedrības pārstāvjiem, ka veltīja laiku un viesojās koledžā!

Vairāk par biedrību – www.teodors.org

Ina Vīksniņa,